Wystartowały dopłaty do samochodów elektrycznych!

pspa-1.jpg
pspa-2.jpg
Szanowni Państwo, w związku z ponownym otwarciem programu dofinansowania do zakupu samochodu elektrycznego przez osoby fizyczne oraz przedsiębiorców zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi zapisami programu dopłat oraz naszą ofertą pojazdów zeroemisyjnych.

 

Najważniejsze założenia programu „Mój elektryk” dla osób fizycznych, nie prowadzących działalności gospodarczej, który koordynowany jest przez Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej to:

- dofinansowanie zakupu pojazdu elektrycznego dla osób fizycznych, nie prowadzących działalności gospodarczej, w wysokości 18 750 zł (maksymalna wartość pojazdu to 225 000 zł),

- dofinansowanie zakupu pojazdu elektrycznego dla osób fizycznych, nie prowadzących działalności gospodarczej posiadających Kartę Dużej Rodziny, w wysokości 27 000 zł (brak wartości maksymalnej pojazdu),

- dotacja wypłacana jest na konto bankowe beneficjenta,

- możliwość składania wniosku o dofinansowanie już zakupionego samochodu elektrycznego, w okresie od 01.05.2020 roku,

- wymagany jest okres niezbywania pojazdu, na który wypłacona dostała dotacja, są to 24 miesiące,

- brak rocznego limitu kilometrów,

- termin składania wniosków to 30.09.2025 roku lub do wyczerpania puli dotacji.

 

W przypadku przedsiębiorców, beneficjenci będą podlegać poniższym założeniom programu:

- maksymalna wartość pojazdu kategorii M1 (pojazdy do przewozu osób, mające nie więcej niż osiem miejsc oprócz siedzenia kierowcy) to 225 000 zł, dofinansowanie obejmie także leasing pojazdów,

- maksymalna wartość dotacji to 27 000 zł w przypadku deklarowanego średniorocznego przebiegu na poziomie powyżej 15 000 km, w przeciwnym wypadku kwota dotacji to 18 750 zł,

- możliwość ubiegania się o dofinansowanie więcej niż jednego pojazdu w ramach programu,

- maksymalna wartość dotacji dla pojazdów dostawczych kategorii N1 (pojazdy zaprojektowane i wykonane do przewozu ładunków i mające maksymalną masę całkowitą nieprzekraczającą 3,5 t) oraz pojazdów kategorii M2 (pojazdy zaprojektowane i wykonane do przewozu osób, mające więcej niż osiem miejsc oprócz siedzenia kierowcy i mające maksymalną masę całkowitą nieprzekraczającą 5 t) i M3 (pojazdy zaprojektowane i wykonane do przewozu osób, mające więcej niż osiem miejsc oprócz siedzenia kierowcy i mające maksymalna masę całkowitą przekraczającą 5 t) to 70 000 zł (do 30% kosztów kwalifikowanych) w przypadku deklarowanego średniorocznego przebiegu na poziomie powyżej 20 000 km lub 50 000 zł w przypadku (do 20% kosztów kwalifikowanych) jeśli deklarowany przebieg będzie mniejszy.

Jak wskazuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych w artykule na swojej stronie internetowej https://pspa.com.pl, program „Mój elektryk” ułatwi otrzymanie dofinansowania, m.in. dzięki uproszczonej procedurze, która ma się obywać w całości online. Dofinansowanie dla osób fizycznych będzie przyznawane na zasadzie refundacji części poniesionych kosztów zakupu samochodu. Aby ją uzyskać, należy wypełnić wniosek elektroniczny przekazując dowód zakupu, rejestracji i ubezpieczenia auta. Następnie należy podpisać wniosek, który stanie się umową wraz z wnioskiem o wypłatę dotacji. Bez względu na formę finansowania pojazdu (zakup, leasing, najem), warunki wsparcia mają być takie same.

Obecnie w naszej ofercie Renault znajdziecie Państwo aż trzy w pełni elektryczne modele, na które już można lub niebawem (w przypadku przedsiębiorców) będzie można składać wnioski o dofinansowanie zakupu. Są to modele z rodziny E-Tech: ZOE, KANGOO oraz MASTER.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami handlowymi oraz odwiedzin w salonie, gdzie przedstawimy obecną ofertę oraz zaproponujemy najlepsze rozwiązania przy zakupie auta, które pomogą Państwu spełnić marzenie o aucie elektrycznym.

Źródło grafik: PSPA